Jazda rowerem to samo zdrowie!

Kolarstwo szosowe to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Kilkadziesiąt lat temu odnosiliśmy wielkie sukcesy. Ostatnie lata niestety dyscyplina targana była przez wiele afer dopingowych. Wszystko idzie jednak w dobrym kierunku, a na horyzoncie pojawiło się wielu zdolnych, młodych polskich kolarzy. W sklepach rowerowych znowu jak przed laty zaczęły pojawiać się rowery szosowe, sportowe kolarzówki. Zapewne nie wyprą mody na rowery górskie, które są bardziej uniwersalne, jednak cieszy powrót popularności jednej z najcięższych i najtrudniejszych dyscyplin sportowych.

Jazda rowerem ogólnie jest bardzo przyjemna i nie dziwi, że wiele osób ponownie zaczyna interesować się kolarstwem. Każdy z nas przecież pod koniec marca wyciąga swoje zakurzone rowery z piwnicy i szykuje je na pierwsze krótkie przejażdżki. Jeśli mamy jakieś problemy z doprowadzeniem ich do ładu, udajemy się do sklepu rowerowego, gdzie fachowcy przywrócą blask, który został zagubiony przez kilka chłodnych zimowych miesięcy. Co równie ważne, takie krótkie rowerowe wycieczki poprawiają kondycję i spalają nadmiar tłuszczu, który pozostał po zimie. W porównaniu do chociażby biegania, jazda na rowerze nie obciąża tak stawów co w znacznie lepszy sposób działa na nasze zdrowie. Polecana jest nie tylko przez lekarzy. Ma zbawienny wpływ na krążenie i prace serca.

Sklep rowerowy oferuje takie rowery, które każdemu przypadną do gustu. Jeżeli lubisz szybszą jazdę wybierzesz rowery szosowe, jeżeli wolisz jazdę w terenie najlepsze będą dla Ciebie rowery górskie. Ciężko jest o prawdziwą wymówkę, ponieważ możliwości jakie posiadamy pozwalają na posiadanie i robienie czego tylko chcemy. Nikt przecież nie oczekuje od Nas, że w wieku trzydziestu czy czterdziestu lat zaczniemy niemal wyczynowo trenować kolarstwo. Jazda na rowerze powinna być przede wszystkim przyjemnością, której będziemy się oddawać jak najczęściej podczas wielu wolnych chwil. Nie ma sensu się katować i zniechęcać do zaprzestania ruchu. Nawet najkrótsze 30 minutowe wycieczki pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts