Jak zapuścić paznokcie? – kilka sprawdzonych porad

Obecnie panuje moda na długie paznokcie. Jednak, aby je zapuścić, należy zastosować kilka prostych rad, aby były mocne, zdrowe i wyglądały estetycznie. Kluczową rolę pełni codzienna pielęgnacja oraz dostarczanie składników budulcowych, które przyspieszają ich wzrost. Jak mieć piękne i długie paznokcie?

Domowe sposoby  na piękne paznokcie

Ważne jest dbanie o paznokcie w każdej fazie ich wzrostu oraz zapobieganie degradacji płytki paznokciowej. W tym celu w trakcie codziennych czynności, np. zmywania naczyń, warto założyć rękawiczki ochronne. Woda z dodatkiem płynu rozmiękcza płytkę, wskutek czego staje się podatna na uszkodzenia. Do piłowania paznokci należy używać wyłącznie pilnika szklanego, który ,,nie szarpie” końcówek. Zapuszczając długie paznokcie trzeba zadbać o to, aby usuwać wszelkie zadziory, które mogą prowadzić do wykruszenia części płytki. Ważne jest również piłowanie końcówek do odpowiedniego kształtu. Warto dostarczać o odpowiednie witaminy i minerały, które sprzyjają wzrostowi paznokci oraz wpływają na ich zdrowy wygląd. Należą do nich: żelazo, wapń, białko, magnez, kwas foliowy, potas, witamina A, B i F i cynk. Składniki te znajdują się w warzywach, owocach oraz mięsie. W przypadku niezdrowej diety, warto zastosować suplementację np. tabletkami Merz Spezial Dragees.

Odżywki do paznokci

Odżywki do paznokci dostarczają składniki budulcowe od zewnątrz. Dzięki temu proces wytwarzania płytki przebiega prawidłowo. Jednak by osiągnąć taki efekt, preparat należy nakładać na paznokcie systematycznie, według wskazań producenta. W jego składzie powinny znaleźć się takie składniki jak: witamina B, keratyna, krzem, magnez czy wapń. Przed nałożeniem, należy oczyścić płytkę naturalnym zmywaczem do paznokci. Warto również używać kremu do rąk, który wzmocni działanie odżywki. Proces wzrostu wspomaga także manicure japoński, podczas którego w płytkę paznokciową wciera się specjalne pasty zawierające takie składniki jak: krzemionkę, pyłek pszczeli, keratynę oraz witaminy A+E.

Domowy przepis na odżywianie paznokci

W celu zapewnienia prawidłowego i szybszego wzrostu paznokci, warto stosować również domowe sposoby na ich odżywianie. Do tego celu można wykorzystać naturalne preparaty:

Oliwę z oliwek – należy ją lekko podgrzać przed nałożeniem na płytkę paznokciową. Zabieg w celu regeneracji należy stosować 3 – 4 razy w tygodniu po 5 minut.

Olejek rycynowy – po podgrzaniu należy moczyć w nim paznokcie, aby substancje budulcowe lepiej się wchłonęły w płytkę. Zabieg wystarczy stosować 2 razy w tygodniu po 10 minut.

Żelatynę – zabieg można przeprowadzać wyłącznie raz w miesiącu. W tym celu po rozpuszczeniu żelatyny w szklance wody, należy moczyć w niej paznokcie przez 15 minut.

Zdrowe i długie paznokcie wymagają codziennej pielęgnacji. Systematyczne zabiegi odżywiają płytkę paznokciową oraz przyspieszają jej wzrost.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts