Wyciśnij samo zdrowie dzięki wyciskarce

Wszyscy wiemy, że owoce to samo zdrowie. Warto zastępować owocami wszelkie słodkie, wysoko przetworzone przekąski takie jak batoniki, ciastka czy żelki. Jednak świadomość, a praktyka to dwie różne rzeczy. Wielu z nas bez mrugnięcia okiem zjada słodkie, nafaszerowane chemia przekąski, a ma problem ze zjedzeniem plasterka świeżej pomarańczy. W świeżych owocach oprócz cukru są też różne kwasy, które sprawiają, że owoce są lekko kwaskowate – i to między innymi powód, dla którego nie zajadamy się nimi tak chętnie jak słodkimi owocowymi żelkami.

Ale zdrowa dieta, jaka by nie była, zakłada jedzenie dużych ilości świeżych, nieprzetworzonych owoców, w pięciu porcjach dziennie. Jak to zatem pogodzić z naszą niechęcią do chrupania jabłek na deser? Dobrym rozwiązaniem będzie wyciskarka do owoców. To wspaniałe urządzenie pozwoli w kilkanaście sekund wycisnąć sok z pysznych, obranych ze skórki mandarynek, pomarańczy czy cytryn. Zapewnia nam tym samym sok ze świeżych owoców, którego nie musimy ręcznie wyciskać. Dzięki mocnej, dobrej firmy wyciskarce możemy wycisnąć sok z kilku kilogramów pomarańczy i dzięki temu zrobić sobie zapas soku pomarańczowego na kilka dni. A taka szklanka soku pomarańczowego nie z kartonu, do śniadania lub lekkiej kolacji to po prostu coś fantastycznego.

Wysokiej jakości przetwarzanie warzyw

Również dzieci łatwo jest zachęcić do spożywania odpowiedniej ilości warzyw i owoców dziennie po prostu serwując im sok ze świeżo wyciśniętych jabłek, pomarańczy czy malin. Choć dzieciaki niespecjalnie lubią chrupanie świeżych owoców zamiast słodkich przekąsek ze sklepu, to słodziutkie, gładkie soki wypijają bardzo chętnie. Wynika to po części z tego, że dzieci bardziej preferują łatwiej przyswajalną dla nich formę owoców – w postaci gładkiego musu lub soczku, niż owoc, który trzeba obrać, zjeść i uważać na pestki.

Porządna wyciskarka do owoców powinna stać na honorowym miejscu w każdym domu. Dzięki niej zaoszczędzimy na słodzonych napojach ze sklepu, a co najważniejsze – zadbamy o zdrowie swojej rodziny serwując je w szklance do każdego posiłku.

Artykuł został napisany na podstawie serwisu Eujuicers.pl gdzie przedstawione są wyciskarki Eujuicers.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts