Jak powinna wyglądać zdrowa dieta redukcyjna?

Chęć zredukowania masy ciała musi bezpośrednio wiązać się ze zmianami w kwestii żywienia. Nie zawsze łatwo jest wprowadzić takie zmiany samodzielnie, dlatego też wiele osób posiłkuje się gotowymi rozwiązaniami, jakimi są cateringi dietetyczne. Firmy cateringowe oferują mnogą ilość dieta, a każda z nich umożliwia nam osiągnięcie nieco innego celu lub też dostosowanie się do schorzeń, z którymi zmagamy się na co dzień, przykładowo nietolerancją laktozy. Jeśli jednak chcemy schudnąć, co konkretnie powinniśmy jeść na redukcji?

Co należy jeść na diecie redukcyjnej?

Dieta redukcyjna dla mężczyzn oraz dla kobiet, w gruncie rzeczy nie różni się między sobą aż tak bardzo. Oczywiście mężczyźni mają zazwyczaj większe zapotrzebowanie kaloryczne jednak zasada jest prosta, należy po prostu ograniczyć spożywanie kalorii. Z tego względu diety redukcyjne zazwyczaj bazują na niewielkiej ilości olejów różnego rodzaju, ponieważ pomaga to znacznie zmniejszyć kaloryczność dań. Zdrowszym i mniej kalorycznym rozwiązaniem, jest pieczenie mięs chociażby w piekarniku.

Co na takiej diecie powinno się natomiast jeść? W gruncie rzeczy można jeść wszystko, jeśli tylko pilnuje się spożywania określonej ilości kalorii. Jednak dieta nie powinna obejmować jedynie słonych przekąsek czy też jakichś słodyczy. Powinna być ona przede wszystkim pełnowartościowa. Warto zatem spożywać kasze, produkty pełnoziarniste czy też nabiał. Bardzo ważne jest jedzenie również warzyw i owoców. Zapewniają one sytość, a mają niewiele kalorii. Na diecie redukcyjnej można spożywać także koktajle, szczególnie te przyspieszające metabolizm. Decydując się na zjedzenie jakiejś przekąski czy też deseru, warto postawić na jego FIT wersję.

Jak wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne?

Dieta redukcyjna jak ułożyć? To pytanie może pojawiać się w naszych głowach. Na samym początku konieczne jest wyliczenie naszego indywidualnego zapotrzebowania kalorycznego. Musimy biorąc pod uwagę nasz wiek, wzrost, aktywność fizyczną i kilogramy, obliczyć ile kalorii należy spożywać. Można dokonać takich wyliczeń za pomocą prostych wzorów oraz kalkulatorów dostępnych na stronach internetowych. Jednak pewniejszym i bardziej profesjonalnym rozwiązaniem, jest skorzystanie z usług dietetyka.

Dlaczego? Dietetyk jest bowiem w stanie dopasować dietę nie tylko do aktualnych parametrów naszego ciała, ale także i do naszej aktywności w ciągu dnia. Sami nie zawsze jesteśmy w stanie określić, ile mniej więcej spalamy w trakcie ćwiczeń lub wykonywania pracy i obowiązków domowych. Dietetyk podczas wnikliwego wywiadu zajmuje się natomiast tymi kwestiami i dokładnie poznaje nasze nawyki, a dopiero na podstawie zebranej wiedzy, ustala nam kaloryczność produktów. Dietetyk układa dietę także tak, aby nie brakowało nam żadnych składników i aby makroskładniki były na odpowiednim poziomie. Dieta będzie dostarczała nam także niezbędnych witamin oraz minerałów, takich jak chociażby żelazo. Aby skutecznie zredukować swoją wagę, warto skorzystać z pomocy profesjonalnych dietetyków oraz skorzystać z profesjonalnej diety odchudzającej The Kitchen.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts