Dla kogo są przeznaczone okulary progresywne?

Problemy ze wzrokiem mogą pojawić się tak naprawdę na każdym etapie życia człowieka. Niektórzy już rodzą się z pewnymi wadami, które wymagają operacji lub regularnego noszenia okularów. Jeśli natomiast chodzi o pogarszanie się wzroku wraz z wiekiem, to problemy przychodzą przede wszystkim po 40. roku życia. Wówczas mogą pojawić się zaburzenia widzenia, chociażby w trakcie czytania książki. Oczywiście z różnymi takimi dolegliwościami można walczyć, a odpowiedzią na ten problem mogą okazać się okulary progresywne.

Czym wyróżniają się okulary progresywne?

Okulary progresywne bez wątpienia dość mocno wyróżniają się na rynku. Dla niektórych osób oznaczają one komfort i wymianę dwóch par okularów na jedną, o działaniu kompleksowym. Okulary tego typu posiadają wyjątkową konstrukcję szkieł, które są podzielone niejako na trzy niezależne pola. Górna część takich szkieł pozwala wyraźnie widzieć z dali, natomiast dolna – bliży. Natomiast środkowa część odpowiada za dobre widzenie odległości pośrednich. To właśnie ta środkowa część przekonuje wiele osób do tego, aby zainwestować w dobrej jakości szkła progresywne. Okazują się one bowiem dużą ulgą dla osób, które pracują przed komputerem. Ekran bowiem zazwyczaj znajduje się na średniej odległości, dlatego okulary te umożliwiają sprawniejszą pracę oraz znacznie lepsze widzenie.

Oczywiście podobnie jak i każde inne okulary, również te nie są wskazane w niektórych sytuacjach. Jeśli ktoś zmaga się z problemami z błędnikiem lub jego wada rozwija się w bardzo dynamiczny sposób, nie zostanie pokierowany przez okulistę w stronę okularów progresywnych. Jednak prócz takich dość wyjątkowych przypadków, okulary te można nazwać uniwersalnymi. Mogą je nosić nawet osoby, które posiadają jakieś wady wzroku, przykładowo astygmatyzm, krótkowzroczność lub też dalekowzroczność.

Poruszona wcześniej kwestia dotycząca problemów ze wzrokiem po 40. roku życia, to prezbiopia. Jeśli ktoś zaczyna oddalać głowę cały czas w tył, aby móc lepiej zobaczyć litery w książce to znak, że ta dolegliwość dopadał także i jego. Oczywiście w takiej sytuacji najważniejsze jest pójście do okulisty. To właśnie on profesjonalnie może stwierdzić jakie okulary są nam potrzebne i czy na pewno będą to szkła progresywne, ponieważ nie zawsze tak jest.

Co ile lat trzeba wymieniać okulary progresywne?

Osoby noszące okulary, nie zależnie od tego jakiego są one rodzaju zdają sobie sprawę z tego, że od czasu do czasu potrzebują one wymiany. Oczywiście powinna być ona zawsze skonsultowana z lekarzem. Zazwyczaj jednak mniej więcej co 2-3 lata, jest ona zalecana. Okulary mogą zostać ponownie wymienione na progresywne lub też na inne, jeśli wzrok się pogorszył.

Niestety z wiekiem wzrok pogarsza się absolutnie każdej osobie. Warto bez wątpienia to kontrolować i nie zaniedbywać. Przy zauważeniu nawet najmniejszych problemów ze wzrokiem, warto skonsultować się z okulistą. Powinno się chodzić regularnie na wizyty, co najmniej raz w roku. Wówczas można dokładnie kontrolować stan wzroku. Nowe okulary można kupić w salonach Aurum-Optics – https://aurum-optics.pl/okularyprogresywne

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts