Rowery to nie tylko zdrowie

Kiedy zaczyna robić się już ciepło i dzień się wydłuża, to mamy wielką ochotę spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Mamy zamiar więcej się ruszać i być bardziej aktywni. Najpopularniejszą formą rekreacji jest jazda rowerem. Niezwykle atrakcyjna dla wszystkich bez względu na wiek i upodobania. Tym czym przyciąga do siebie jazda na rowerze jest łatwość i przyjemność płynąca z podróżowania rowerem. Niewielkim nakładem sił możemy zwiedzić pobliskie tereny.

Od pierwszych dni wiosny, niemal każdy sklep rowerowy przeżywa oblężenie. Chociaż rowery nie są już tak popularnymi prezentami dla dzieci idących do komunii, to nadal są obiektem pożądania wielu osób. Kobiety upodobały sobie szczególnie rowery miejskie, zaś mężczyźni najczęściej decydują się na rowery górskie. Po wielu latach do łask wracają rowery szosowe, które coraz częściej możemy spotkać nie tylko w specjalistycznych sklepach rowerowych. Ogromny wpływ na rosnącą popularność rowerów przyczyniają się kolejne sukcesy polskich kolarzy nie tylko szosowych ale i górskich.

Dla każdego z Nas najważniejsze jest to, aby rower był sprawny i mógł nas zawieźć z punktu A do punktu B. Wielokrotnie gdy zaczyna się już robić ciepło, spora część osób decyduje się ze zrezygnowania z jazdy do pracy autobusem i wybiera właśnie przesiadkę na rower. Nie jest to jedynie chęć zmniejszenia wydatków. Przyjemność płynąca z jazdy rowerem jest tak wielka, że często nie możemy się doczekać kiedy skończy się zima, aby ponownie zasiąść na swoich dwukołowych rumakach.

Zastanawiając się nad fenomenem i popularnością rowerów jako środków transportu trudno wymienić tylko jeden argument za, ponieważ pozytywów jest tak wiele, a negatywów właściwie nie ma. Szkoda jedynie że polscy kierowcy nadal nie zwracają należytej uwagi na innych użytkowników dróg, przez co nadal dość często zdarzają się wypadki z udziałem kierowców rowerów. Na szczęście sytuacja cały czas się poprawia dzięki projektowaniu i budowaniu dróg rowerowych stworzonych z myślą właśnie o rowerzystach.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts