Strefa bikini pozbawiona owłosienia – depilacja wrażliwych miejsc na ciele

Depilacja miejsc bikini, zazwyczaj przysparza paniom wiele problemów. Głównym powodem tego jest fakt, że skóra w okolicach intymnych jest bardzo delikatna, nie trudno więc o różnego rodzaju podrażnienia. Niemal każda z pań, odczuwa dyskomfort po depilacji miejsc intymnych, który objawia się zazwyczaj bólem i zaczerwienieniem. Warto więc, zdecydować się na depilację w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, w których możemy liczyć na odpowiedni zabieg depilacyjny, który jest znacznie trwalszy, aniżeli depilacja wykonana w domu. Jaką zatem metodę wybrać, aby depilacja bikini była możliwie najbardziej komfortowa?

Zdecydowanie najwięcej pań decyduje się na tradycyjne golenie maszynką w domu. Taka metoda jest z całą pewnością najtańsza, a co więcej nie przysparza nam wiele bólu. Ponad to, golenie tradycyjną maszynką, zajmuje nam zaledwie kilka minut. Jej znaczącą wadą jest jednak krótkotrwałość efektu, gdyż owłosienie odrasta nam już w kilka dni. Decydując się jednak na taką metodę pamiętajmy, aby podczas golenia używać specjalnych pianek, bądź też kremów, które skutecznie łagodzą powstałe podczas zabiegu zaczerwienienia. Podobnie po goleniu, należy nawilżyć wrażliwe miejsca specjalnymi kremami, które możemy zakupić niemal w każdym sklepie kosmetycznym. Spora część kobiet, często decyduje się także, na golenie miejsc intymnych depilatorem elektrycznym. Metoda ta, mimo iż jest znacznie bardziej bolesna, okazuje się być o wiele skuteczniejsza. Włoski odrastają o wiele później, a co najważniejsze, nie są już tak twarde. Istotnym minusem takiego zabiegu jest bolesność w czasie jego wykonywania, która jak wiemy wynika głównie z tego, że włoski wyrywane są z całymi cebulkami. Daje nam to jednak gwarancję, że nie odrosną one tak szybko, jak w przypadku tradycyjnego golenia maszynką. W tym przypadku bowiem, włosy odrastają już po kilku dniach, niektóre z nich dodatkowo mogą wrastać w skórę, tworząc bardzo nieestetyczny efekt, a co gorsza taki stan może prowadzić do późniejszego zapalenia.

Dlatego najlepszym rozwiązane jest depilacja laserowa miejsc intymnych. To skuteczna, niemal bezbolesna metoda, która pozwoli cieszyć się gładką skórą przez lata. Można ją wykonać np. w salonie Select Beauty. Wszelkie potrzebne informację na jej temat znajdzie się na stronie https://selectbeauty.pl/zabiegi/depilacja-laserowa-lodz/thunder-mt/.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts