Sprawdzone sposoby na piękne włosy, skórę i paznokcie

Lśniące włosy, mocne paznokcie i jędrna, dobrze nawilżona skóra to cel jak najbardziej możliwy do zrealizowania. I to bez wielkiego wysiłku. Zmiany może natomiast wymagać kilka codziennych nawyków, przy okazji można też zredukować swoje podejście do wyboru kosmetyków. Skorzystają na tym wskazane powyżej atrybuty atrakcyjnego wyglądu. O ten ostatni dbają nie tylko panie, ale także wielu współczesnych mężczyzn.

Menu przyjazne włosom, skórze i paznokciom

Nie sposób przecenić roli zdrowego odżywiania w dbaniu o wygląd. Spożywane na co dzień produkty dostarczają bowiem albo wysokojakościowego paliwa, albo są źródłem toksyn osłabiających organizm. Wykluczenie, a przynajmniej ograniczenie, produktów przetworzonych to jeden z rozsądniejszych pierwszych kroków w kierunku ładniejszego wyglądu, ale przede wszystkim lepszego samopoczucia oraz zdrowia. Osłabione włosy, przesuszona skóra czy łamliwe paznokcie są objawem problemów z wewnętrzną homeostazą. Bez powrotu do niej, nie da się zadbać o atrakcyjny wygląd. Wzmocnieniu organizmu w pierwszej kolejności służy zbilansowany jadłospis. Potem można wdrażać kolejne sposoby na piękne włosy, skórę i paznokcie. Szczególnie zimą zawartość witamin i minerałów w posiłkach może trochę spaść. Wszystko przez to, że w ogródkach nie ma już świeżych owoców i warzyw. Rozsądnie wówczas sięgnąć po suplementy diety, stworzone z myślą o wzmocnieniu skóry, włosów i paznokci.

Inwestycja w pielęgnację

Jeżeli już zadbało się o wzmocnienie organizmu od środka, przychodzi pora na zredukowanie poglądu na kosmetyki. Zwłaszcza panie lubią przemierzać alejki drogerii w poszukiwaniu kolejnych nowości. Często można spotkać się z twierdzeniem, że kosmetyków nigdy za dużo. Nie jest to jednak prawda. Z wielu względów rozsądniejsze jest inwestowanie w konkretne produkty, najlepiej marek wyspecjalizowanych w dbaniu o włosy, skórę i paznokcie. Takie firmy sporą część zysków przeznaczają na badania i udoskonalanie swojej oferty. W efekcie klienci otrzymują produkt, stworzony z samych wartościowych składników. Przypadkowa nie powinna być też ich procentowa zawartość. Optymalny skład zapewnia skuteczniejsze działanie. Zamiast kupować kilka tanich kremów, lepiej sięgnąć po jeden od renomowanego producenta np. Merz Spezial Cream Mousse Hyaluron lub Merz Spezial Cream Mousse Collagen. To samo dotyczy wszystkich produktów do pielęgnacji. Świadomy wybór oraz rozsądne stosowanie koosmetyków zapewnią efekty, które da się zaobserwować gołym okiem. W przypadku dbania o skórę, włosy czy paznokcie to nadrzędny cel. Takie podejście ostatecznie wychodzi taniej niż kupowanie wielu słabszych produktów. Trzeba też pamiętać, że kosmetyki po otwarciu zachowują swoje właściwości tylko przez pewien czas.

(Nie)zdrowe nawyki

Pomarszczona skóra wydaje się niewielką ceną za przyjemną gorącą kąpiel. Warto jednak pamiętać, że wysoka temperatura szkodzi jej, ale także włosom. Pod wpływem ciepła kosmyki ulegają osłabieniu, tracą blask i stają się bardziej łamliwe. Głowę najlepiej myć w chłodnej wodzie, po wcześniejszym rozczesaniu włosów. Przydaje się do tego grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. W trosce o paznokcie należy ograniczać kontakt z wszelkimi detergentami. Chodzi tu nie tylko o płyny do mycia naczyń, ale także szampony, żele pod prysznic, a nawet mydło. Podczas porządków warto nosić rękawice. A kontakt z produktami do mycia i pielęgnacji ciała po prostu ograniczać, na czym skorzysta również skóra. Jak można jej dodatkowo pomóc? Unikając przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach oraz poprzez dopasowywanie rodzaju czy intensywności zabiegów pielęgnacyjnych do indywidualnych potrzeb.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Sprawdzone sposoby na piękne włosy, skórę i paznokcie, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Related Posts