Na czym polega kriolipoliza?

Kriolipoliza jest zabiegiem medycyny estetycznej, który polega na zamrażaniu tłuszczu. Skutkuje to zmniejszeniem podskórnej tkanki tłuszczowej. Zabieg ten do Polski przywędrował ze Stanów Zjednoczonych.

To jeden z najnowocześniejszych sposobów na odchudzenie ciała za pomocą narzędzi zewnętrznych.

Na czym polega kriolipoliza?

Kriolipoliza to metoda wymyślona w USA przez Dietera Mansteina i Roxa Andersona. W roku 2009 zaakceptowała ją Unia Europejska. Zabieg te wykonuje się za pomocą specjalistycznego urządzenia. Kriolipoliza powoduje zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej o 30-40%. Ostateczne efekty są widoczne po kilku miesiącach i utrzymują się u pacjenta przez okres około pół roku.

Pod skórą człowieka, w tkance podskórnej zlokalizowane są komórki tłuszczowe. Składają się one z nasyconych kwasów tłuszczowych, które nie są odporne na działanie niskich temperatur. Zaczynają ginąć już w temperaturze 5 stopni Celsjusza. Kriolipoliza wykorzystuje właśnie ten fakt. Komórki poddawane są  mrożeniu w kilku seriach. Wszystkie narządy oraz naczynia krwionośne znajdujące się w ich pobliżu nie reagują na niskie temperatury, a więc zabieg jest bezpieczny dla organizmu. Po zamrożeniu obumarła tkanka jest wydalana w procesach metabolicznych.

http://www.dailymotion.com/video/x5jqpyo

Jak przebiega kriolipoliza?

Tak naprawdę ciężko jest określić, jaka liczba zabiegów będzie w przypadku danego pacjenta potrzebna. Wiele zależy bowiem od powierzchni jego ciała. Zwykle zabieg trwa około jednej godziny. Poszczególne części ciała poddaje się kriolipolizie osobno za pomocą aplikatora próżniowego. Przykłada się go do danej części ciała i zasysa do komory, w której znajdują się płytki chłodzące. Wówczas z tłuszczu pobierane jest ciepło i rozpoczyna się proces obumierania komórek tłuszczowych.

Cały proces trwa nawet do 6 tygodni po wykonaniu zabiegu. Kriolipoliza nie jest bolesna, a skutki uboczne praktycznie nie występują. Czasem pojawia się jedyni opuchlizna czy siniaki w miejscu działania aplikatora. Metoda ta cały czas zyskuje na popularności.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts