Na czym polega dieta oczyszczająca i dlaczego warto jej spróbować?

W organizmie każdego człowieka gromadzą się toksyny. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że jemy wysokoprzetworzoną żywność. Różnego rodzaju słone przekąski, fast foody oraz mięso, przyczyniają się do zalegania szkodliwych substancji w naszym organizmie. Oczywiście ciało człowieka jest stworzone tak, aby radzić sobie z tego typu sytuacjami. Nie przed każdym źródłem toksyn jesteśmy bowiem w stanie się uchronić, wdychamy je chociażby wraz z powietrzem, a przecież musimy w tym świecie jakoś funkcjonować. Jednak dziś źródeł toksyn jest zdecydowanie zbyt wiele dlatego zamiast oczekiwać od organizmu, że sam upora się z następstwem ich działania, powinniśmy stosować specjalną dietę oczyszczającą.

Jak wygląda detox organizmu?

Nerki oraz wątroba bezustannie pełnią rolę filtra i pomagają uporać się organizmowi z toksynami. Dieta oczyszczająca, czyli tzw. detoks, ma natomiast za zadanie wspomaganie organów wewnętrznych w tej walce. Nie powinniśmy polegać tylko i wyłącznie na nerkach oraz wątrobie, ponieważ ich działanie mimo wszystko jest w jakiś sposób ograniczone.

Jakie produkty powinno spożywać się na detoksie, a jakich warto unikać?

Przede wszystkim należy zdecydować się na ograniczenie spożywania mięsa oraz wszelkich jego przetworów. Mięso długo rozkłada się w organizmie i niestety jest przyczyną zalegania toksyn. Zamiast spożywania dużej ilości mięsa, lepiej jest zwiększyć objętość warzyw oraz owoców w codziennej diecie. Dobrze jest także zrezygnować z nabiału oraz postarać się ograniczyć spożywanie glutenu na rzecz produktów, które go nie posiadają.

 

Najnowsza oferta partnera serwisu: Fast Meal (fastmeal.pl)

 

Zmiany żywieniowe pomagają w wyeliminowaniu komórek chorych oraz wspomożeniu funkcji oczyszczania w organizmie. Naturalne pH krwi jest zasadowe. Jednak gdy spożywamy duże ilości mięsa, a w szczególności przetworzonego, wówczas organizm się zakwasza. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest również to, że wiele osób pije zbyt mało wody. Gdy w diecie zwiększa się ilość spożywanych warzyw i owoców, wówczas krew znów zaczyna posiadać swój odczyn zasadowy. Niewiele zatem potrzeba, aby uregulować działanie organów wewnętrznych. Odpowiednie nawodnienie oraz dieta.

Ile dni powinna trwać dieta oczyszczająca?

Wiele osób kojarzy sobie dietę oczyszczającą z niczym innym, jak po prostu z głodówką. Tymczasem detoks może okazać się dietą bardzo pożywną, pełnowartościową i nie pozbawiająca nas kompletnie sił witalnych. Optymalnie taka dieta powinna trwać od 7 do 21 dni. Niektórzy mogą jednak chcieć utrzymywać się na niej dłużej, jeśli wyraźnie widzą różnicę w swoim samopoczuciu. Efektem tej diety powinno być bowiem uczucie lekkości, więcej sił, lepsze samopoczucie. Zazwyczaj w ciągu dnia pewne posiłki to pełnowartościowe soki, a reszta to standardowe posiłki nie zawierające produktów, które mogłyby zakwaszać organizm.

Dobrej jakości dietę oczyszczającą, można zamówić u profesjonalnych dietetyków. Dieta detox przygotowana metodą sous vide może okazać się szczególnie pomocna osobom, które czują się ociężałe, bądź też chcą zadbać o swoją sylwetkę.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts