Dbanie o zdrowie miejsc intymnych

Pomimo troskliwego dbania o higienę miejsc intymnych, odczuwasz nieprzyjemne swędzenie lub ból, zauważasz pojawiające się zaczerwienienie oraz niepokoi Cię dziwna wydzielina? Być może cierpisz na jedną z infekcji intymnych.

Dbanie o higienę nie chroni całkowicie przed nabawieniem się na przykład grzybicy. Głównej przyczyny należy raczej doszukiwać się w zmianach związanych z wydzielaniem estrogenu oraz wyniszczeniem naturalnej flory pochwy poprzez kuracje antybiotykowe podczas leczenia różnych chorób. W grupie ryzyka złapania infekcji są więc kobiety przechodzące menopauzę, te które stosują antykoncepcje hormonalną oraz panie po przebyciu długiej kuracji antybiotykowej. Powstawaniu infekcji intymnych sprzyja kontakt z bakteriami, a ryzyko jest na pewno większe poprzez wizyty w takich miejscach jak basen czy sauna.

Jak zapobiec infekcjom miejsc intymnych?

Warto jest zadbać o odpowiedni stan okolic intymnych, aby w sposób jak największy chronić się przed powstawaniem infekcji. Przykładowe działania to wybór kosmetyków odpowiednich do pielęgnacji delikatnych sfer tej okolicy, ponadto dobrze jest nosić bieliznę wysokiej jakości, wykonanej z bawełny i nieopinającej się na naszym ciele. Wskazanym jest, aby zrezygnować z tamponów na rzecz wkładek lub podpasek. Należy ogólnie dbać o stan naszego ciała poprzez uprawianie sportów oraz zapewnienie higieny po każdym stosunku.

Jeden z najskuteczniejszych sposób na ustrzeżenie się przed powstawaniem infekcji to prewencyjne aplikowanie globulek dopochwowych takich jak Albothyl. Te leki mogą być stosowane przez prawie wszystkie kobiety samodzielnie, wyłączając osoby z menopauzą, ciężarne, matki karmiące piersią oraz kobiety stosujące inne leki. W tych przypadkach niezbędna jest wcześniejsza konsultacja u ginekologa. Globulki dopochwowe wyróżniają się swym szybkim oraz skutecznym działaniem, zwłaszcza na tle innych leków. Nie trzeba stosować wielu globulek, aby odczuć poprawę stanu zdrowia miejsc intymnych. To lek dostępny w każdej aptece, nawet wtedy gdy z pewnych powodów nie można odwiedzić ginekologa.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts