Jakiej pomocy udziela psycholog?

Wiele osób ma problem z rozróżnieniem tego czym zajmuje się psycholog, a czym psychiatra. Tymczasem specjalizacje te są odrębne i nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. Psycholog zajmuje się przede wszystkim stawianiem określonych diagnoz psychologicznych. Może wykonywać on testy psychologiczne, przeprowadzać wywiad ze swoim pacjentem itp.

Czym dokładnie zajmuje się psycholog?

Do psychologów ludzie zgłaszają się z różnorodnymi problemami. Najczęściej jednak dotyczą one życia codziennego, problemów występujących w pracy czy też ogólnej apatii. Niegdyś psychologowie nie cieszyli się zbyt dużym poważaniem w społeczeństwie i niewiele osób korzystało z ich pomocy. Obecnie psychologowie zdobywają natomiast wiedzę ogólną z różnych dziedzin, co czyni ich wszechstronnymi specjalistami, do których część społeczeństwa zwraca się po pomoc.

Psychologię można podzielić na dwie części. Jedna dotyczy stawiania diagnoz w zakresie kompetencji. Mowa tutaj między innymi o predyspozycjach do wykonywania jakiegoś określonego zawodu czy też zajmowania pewnego stanowiska. Natomiast druga część pracy psychologa to udzielanie pomocy w zakresie problemów natury psychologicznej. Obecnie tempo życia i nawał obowiązków jaki spada na wielu ludzi sprawia, że potrzebują oni wsparcia psychologa w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Warto mieć świadomość tego, że psycholog (https://salvemedica.pl/poradnia-psychologii) w odróżnieniu od psychiatry, nie może w żadnym wypadku stosować farmakoterapii.

Psycholog wydaje również orzeczenia oraz zaświadczenia psychologiczne. Wydaje diagnozy w zakresie osobowości i intelektu. Dlatego też testy psychologiczne bardzo często są wykonywane dzieciom, które wykazują się niezwykłym potencjałem.

Kiedy warto zgłosić się do psychologa?

Do psychologa warto zwrócić się w momencie gdy w naszym życiu narastają problemy dość powszechne, takie jak kłopotliwe relacje z partnerem bądź też niepowodzenia na gruncie zawodowym. Psycholog jest w stanie pomóc w rozwiązywaniu tego typu kwestii, dokonując wnikliwego wywiadu, pomagając zrozumieć źródło problemu itp.

Poważniejsze problemy takie jak walka z depresją bądź też zaburzenia odżywiania, to praca dla psychiatry oraz psychoterapeuty.

Dobry psycholog jest w stanie pomóc nam stanąć na nogi w życiu codziennym. W Salve Medica można uzyskać profesjonalną pomoc w zakresie psychologicznym. Między innymi w przypadku walki z brakiem asertywności czy też w stanie przygnębienia z powodu straty bliskiej osoby. Pomoc jest udzielana profesjonalnie zarówno jednostkom, jak i całym rodzinom.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts