Jak poprawnie stosować balsam do ciała?

balsam do ciała

Stosowanie balsamów do ciała stało się rutynowym zabiegiem wielu pań. Dawniej był to produkt ekskluzywny, na który wiele osób nie mogło sobie pozwolić ze względu na trudną dostępność oraz cenę. Obecnie balsamy do ciała stoją na półkach w łazience praktycznie w każdym domu. Niestety spora część konsumentów wybiera balsam o ciała w sposób nieodpowiedni. Wiara w efekty przedstawiane w reklamach może być złudna. Jak wybrać idealny balsam do ciała?

Nawilżający kompres na skórę

Balsam do ciała to jeden z kosmetyków, których wręcz trzeba stosować cały rok. Skóra ma skłonności do przesuszania nie tylko latem po opalaniu, ale również jesienią i zimą, kiedy ujemne temperatury drastycznie wpływają na jej wygląd i strukturę. W drogeriach dostępne są również balsamy specjalistyczne, jednak często producenci stosują w ich przypadku chwyty marketingowe, gdyż ich skład nie różni się niczym od balsamów nawilżających, działających ogólnie. Jednym z najlepiej nawilżających balsamów na rynku jest Eva Dermo intensywnie nawilżający balsam do ciała. Jego skuteczność została potwierdzona nie tylko w badaniach, ale również dzięki opiniom konsumentek. Skład opracowany został z zachowanie innowacyjnych metod. Można znaleźć w nim mocznik oraz kwas hialuronowy, który dogłębnie nawilża skórę i pozostawia ją gładką i jędrną. Efekt nawilżenia następuje niemal od razu po jego zaaplikowaniu. Balsam ten działa niezwykle kojąco na skórę po depilacji, dzięki czemu nie powstaje efekt tak zwanych ,,truskawkowych nóg” i świąd.

Jak używać balsamu do ciała

Wiele osób uważa, że wystarczy jedynie zmasować go w skórę i to wystarczy do uzyskania efektu maksymalnego działania. Niestety balsam nie będzie działał efektywnie na skórze, która nie została uprzednio dokładnie złuszczona. Stosowanie peelingów i ścieranie martwego naskórka jest niezwykle ważne, aby składniki aktywne balsamu mogły spełniać swoją funkcję. Peeling należy stosować raz w tygodniu i to wystarczy, aby balsam wchłaniał się szybko i skutecznie działał na skórze. W celu zwiększenia intensyfikacji działania można również posmarowane miejsca na skórze owinąć folią, aby składniki aktywne jeszcze głębiej wchłonęły się w skórę. Kompres należy utrzymywać do 20 minut. Po tym czasie folię należy usunąć, a resztki balsamu wetrzeć w skórę. Dzięki temu balsam będzie powoli mógł wnikać w poszczególne warstwy skóry. Warto również pamiętać, aby tego typu kosmetyki nakładać na skórę tuż po kąpieli. Wtedy skóra jest rozgrzana, a preparaty szybciej wnikają w jej powierzchnię.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Jak poprawnie stosować balsam do ciała?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Related Posts