Łatwość usuwania pajączków dzięki laserom

Laserowe zamykanie naczynek, zwane także „zabiegiem naczynkowym”, krwionośnych jest jednym z filarów współczesnej dermatologii estetycznej. Zabieg pozwala między innymi na szybkie, bezbolesne i nieinwazyjne usunięcie różnego rodzaju znamion naczyniowych.

Koniec z „pajączkami”

Powody powstanie rozszerzonych naczynek krwionośnych mogą być rozmaite; począwszy od nieodpowiedniego sposobu pielęgnacji, poprzez oddziaływanie czynników zewnętrznych, a skończywszy na niekorzystnych predyspozycjach genetycznych.  Posiadają one specyficzną mechanikę powstawania – na początku pojawia się tak zwany „rumień. Po jego chwilowym ustąpieniu, w wyniku wywieranego ciśnienia krwi naczynka nie wytrzymują presji  i rozszerzają się na stałe. Skutkuje to powstaniem siateczki naczynkowej w barwie rożnych odcieni czerwieni i fioletu. Profesjonalnie nazywa się je teleangiektazjami, zaś popularnie „pajączkami”. Najczęściej występują one na nogach, okolicach szyi i twarzy oraz dekoltu.

Szybko i bezboleśnie

Usuwanie teleangiektazji za pomocą lasera polega na zjawisku pochłaniania wiązki laserowej przez hemoglobinę.  W jego wyniku wytwarza się ciepło, które prowadzi do parowania znajdującej się w poddanej zabiegowi tkance wody. W następstwie tego wysuszone ścianki naczyń krwionośnych wysuszają się i umierają, by po określonym czasie się zapaść i zostać wchłoniętymi przez organizm.

Czas trwania zabiegu to około 20 minut. Poprzedzony jest on zwykle konsultacją lekarską, która ma za zadanie wykluczyć istnienie jakichkolwiek przeciwwskazań. Mimo iż samo naświetlanie wiązką lasera ma charakter punktowy, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pacjent musi nałożyć specjalne okulary ochronne. Dodatkowo wbudowane w emiterach promienia końcówki chłodzące sprawiają, iż zbędne staje się używanie środków przeciwbólowych czy innych rodzajów znieczuleń.

Po przeprowadzeniu zabiegu pacjent praktycznie od razu może powrócić do normalnego trybu życia. Zaleca się jednak przede wszystkim unikania przez określony czas czas nadmiernej ekspozycji miejsca zabiegu na światło słoneczne oraz  zanieczyszczania go kosmetykami.

Dowiedz się więcej na temat zamykania naczynek dzięki LaserCare.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts