Emolienty Oilatum w służbie skórze dziecka

Skóra maluszka w jego pierwszych dniach, a potem miesiącach życia wymaga troskliwej opieki ze strony rodzica. Niejednemu z nich ten problem spędza sen z powiek- chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Na półkach sklepowych znaleźć można mnóstwo kosmetyków dedykowanych dla najmłodszych. Warto jednak sięgnąć po produkty specjalistyczne, przeznaczone do pielęgnacji od pierwszych dni życia. Jednym z takich rozwiązań jest firma Oilatum, która w swojej ofercie proponuje dermokosmetyki z serii Oilatum Baby przeznaczone dla dzieci od urodzenia.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kosmetyki firmy Oilatum to produkty przeznaczone dla skóry wrażliwej i wymagającej, skłonnej do atopii. Dlatego świetnie sprawdzą się zarówno dla noworodków, których skóra tuż po urodzeniu wymaga specjalnej pielęgnacji, ale także w przypadku dzieci starszych, które mają wrażliwą bądź przesuszoną skórę. Nie zawierają konserwantów, sztucznych barwników i pozbawione są substancji zapachowych. Dlatego są całkowicie bezpieczne i przyjazne dla skóry.

Oilatum Baby do kąpieli

Bardzo ważnym momentem dnia naszego malucha jest wieczorny rytuał kąpieli. Jak wiadomo nie wszystkie niemowlaki lubią, gdy pielęgnacja trwa zbyt długo. Oilatum Baby Emulsja do kąpieli lub Płyn do kąpieli to świetne rozwiązanie zarówno z perspektywy rodzica, jak i dziecka. Wystarczy wlać go do wody i wykąpać w ten sposób malucha. Nie trzeba używać żadnych żeli bądź mydeł do mycia oraz kremu po osuszeniu. Emulsja zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia, a dzięki zawartym w niej emolientom – przede wszystkim bazującym na parafinie ciekłej, doskonale natłuszcza skórę i otula ją płaszczem lipidowym zapobiegając nie tylko utracie wody, ale i chroniąc ją przed mechanicznymi uszkodzeniami. W ofercie Oilatum ma również emulsję z zawartością 634 mg/g ciekłej parafiny. Emulsję tą można stosować jako lek do łagodzenia przesuszonej, łuszczącej się skóry. Do codziennego stosowania podczas mycia możemy użyć mydła w kostce tej firmy, które również zawiera środki łagodzące i sprawia, że skóra po umyciu jest delikatna w dotyku.

Oilatum Baby na codzień

W swojej ofercie dermokosmetyków firma posiada również krem do twarzy oraz ciała. To kosmetyk hipoalergiczny, który można stosować według potrzeb, nawet kilka razy dziennie. Zapobiega to dyskomfortowi towarzyszącemu uczuciu przesuszonej skóry. Krem delikatnie natłuszcza i nawilża, a stosowany regularnie pozwala zapobiegać nawrotom suchości i egzemy.

Nim skóra dziecka osiągnie swoją dojrzałość i wzmocni bariery ochronne do walki z czynnikami zewnętrznymi minie nawet kilka lat. Warto w tym okresie staranniej o nią zadbać, by nie dopuścić do dyskomfortu malucha. Produkty Oilatum stworzone we współpracy z dermatologiem są świetną alternatywą do rozważenia w walce o zdrowie skóry najmłodszych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Emolienty Oilatum w służbie skórze dziecka, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Related Posts