Dziecko-niejadek szybciej zachoruje niż urwis

Dziecięcy apetyt jest tematem na wiele godzin. Rodzice małych dzieci mogliby się wypowiadać bardzo często o tym, jak skłaniali swoje pociechy do zjedzenia warzyw. Natomiast nie mieli nigdy problemów z namówieniem dziecka do zjedzenia czegoś bardziej niezdrowego, jak chipsy albo słodycze. Dlaczego zatem dzieci nie lubią jadać jednych rzeczy, a drugie z przyjemnością pałaszują?

Dziecięce przysmaki a brak apetytu u dziecka to sprzeczność. Dzieci nader chętnie sięgają po wszelkiego rodzaju słodycze. Czekoladki, cukierki, krówki, lizaki i wszystko to co jest bardzo słodkie i aromatyczne znika w oka mgnieniu. Każdy rodzic wie, że słodyczy lepiej nie pozostawiać na widoku, ponieważ bardzo szybko mogą zniknąć.

Nadmienia ilość słodyczy to problem głównie zdrowotny

Każde dziecko, które zjada za dużo słodyczy, bardzo szybko może pochwalić się próchnicą zębów i paroma innymi chorobami. Nie mniej trudna sytuacja pojawia się przy spożywaniu pustego jedzenia – takiego jak chipsy czy frytki. Wiele złego może zrobić również cola.

W przypadku dziecka należy również pamiętać o jednym – jedzenie nie jest mu potrzebne tylko do zabicia głodu. To młody organizm, który potrzebuje witamin, makro i mikro elementów. Jeśli ich nie otrzyma, może to zaprocentować w przyszłości nadwagą czy problemami z próchnicą albo nawet cukrzycą. Wszelkie choroby mają jakiś początek – wiele może mieć początek właśnie dzięki złemu jedzeniu lub niedojadaniu.

Dziecko niejadek to poważny problem

Trzeba wiedzieć o tym, że z tym problemem trzeba sobie po prostu poradzić. Każdy, kto może pochwalić się tym, że jego dziecko nie je, powinien coś z tym zrobić. Oczywiście pole do popisu jest bardzo duże – w wielu przypadkach wystarczy zmiana jedzenia na lepsze, smaczniejsze i bardziej zachwycające wizualnie, ale oczywiście nie zawsze. Czasami jest konieczne coś innego – podawanie specjalnych preparatów, wizyty u lekarza czy tez suplementacja. Jednym słowem – nad dzieckiem niejadkiem trzeba pracować i pobudzać jego apetyt

Każdy rodzic, który ma dziecko, konsekwentnie odmawiające jedzenia, musi zając się tym natychmiast. Nie można liczyć, że dziecko zacznie nagle jeść, skoro do tej pory nie zaczęło. Mówiąc wprost – takie zmiany mogą się pojawić, gdy zacznie dorastać, ale kilka lat zwłoki może spowodować wiele poważnych problemów. Warto o tym wiedzieć i nie zapominać o tym. Na szczęście dziś można dzielić się informacjami na ten temat i poszukać rozwiązania. Warto poradzić się lekarza, ale również poczytać, jak sobie z tym problemem poradzili inni rodzice. Kto wie, może dzięki temu zyskamy inspiracje?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts