Co mogą spowodować złe wyniki cholesterolu?

Wyniki zdrowotne rozwiniętych cywilizacyjnie krajów są zastraszające. Coraz młodsi ludzie borykają się z chorobami serca, udarami, miażdżycą, nadciśnieniem, a także wszechobecną otyłością i to niewynikającą z podstaw genetycznych, lecz wywołaną złym jadłospisem. Brak czasu na dietę, wysiłek fizyczny to najczęściej powtarzane argumenty. W artykule dowiesz się jednak, że warto znaleźć chwilę refleksji nad własnym organizmem.

Jak organizm reaguje na zły cholesterol?

Cholesterol LDL jest największym przeciwnikiem w walce o zdrowie. Odkłada się na ścianach komórkowych, wywołuje ryzyko miażdżycy, zawały i wskazane we wstępie choroby. Jego negatywne oddziaływanie wiąże się bezpośrednio ze złą dietą, warunkowaniem genetycznym ze strony rodziny cierpiącej dotychczas na schorzenia wieńcowe, sercowe, zaprzestaniem aktywności fizycznej, nadmiernym stresem.

Nadmierne stężenie złego cholesterolu zaburza ponadto metabolizm, może niszczyć tkankę mózgową, osłabia układ odpornościowy. Są to warunki, z którymi trzeba nawiązać walkę w długim terminie. Pamiętaj, że cholesterol jako taki nie rozpuszcza się we krwi, ale przechodzi przez wszystkie komórki organizmu, co jeszcze bardziej potęguje jego wpływ negatywny lub pozytywny. Normy cholesterolu wahają się między mężczyznami, a kobietami, ale nie są to różnice krytyczne.

Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby mieć wysokie stężenie cholesterolu pozytywnego, HDL. Im więcej negatywnego cholesterolu, tym mniej składników odżywczych otrzymują narządy wewnętrzne, występuje ogromne niedotlenienie, istnieje zagrożenia zakrzepami krwi. Zawał lub udar w takich warunkach to sprawa powszechna, będąca oczywistą konsekwencją zaniedbań.

Wyniki cholesterolu można zmieniać farmakologicznie, ale nie jest to polecana opcja przez specjalistów. Lepiej zmienić nawyki żywieniowe, wyjść ze wskaźników otyłości (warto sprawdzić BMI), rozpocząć naturalną suplementację. Wtedy zyskasz pewność trwałych przekształceń w organizmie. Im jesteś starszy, tym więcej czasu musisz poświęcić na opisane w artykule kwestie.

Błyskawiczny powrót do formy potraktuj jako priorytet w życiu

Złe wyniki cholesterolu wróżą źle twojej przyszłości. Po co skracać swoje życie, skoro masz szansę prostymi sposobami wrócić do normalnej formy i cieszyć się znacznie lepszą energią fizyczną oraz psychiczną?

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts