Czy warto poddać się zabiegowi depilacji laserowej?

Depilacja laserowa stosowana jest powszechnie, jest ogólnodostępna w salonach kosmetycznych działających na terenie naszego kraju. Na czym dokładnie polega depilacja laserowa? Jej działanie w dużym uproszczeniu oparte jest na wykorzystaniu promieni laserowych, które mają za zadanie usunięcie niechcianych i nieefektywnie wyglądających włosków. Jest to inteligentna metoda, ponieważ laser namierza łodygi włosów poprzez odróżnienie ich barw od koloru ciała. Depilacja tego rodzaju z tego powodu jest najbardziej skuteczna w przypadku ciemnych włosków. Osoby z jasną karnacją również skorzystają na takim zabiegu. Depilacja laserowa nie spowoduje od razu, że wszystkie włosy zostaną usunięte. W ten sposób usuniemy te włoski, które znajdują się w fazie wzrostu. Nie da się za jednym zamachem usunąć tych włosów, które znajdują się w stanie spoczynku lub zaczynają dopiero odrastać w miejsce tych, które wypadły. Należy wiedzieć, że włosy odrastają jaśniejsze oraz cieńsze.

Depilacja bardzo często dotyczy okolic bikini. Nie każda kobieta wygląda w bikini bardzo korzystnie (przykład – poniższy filmik) ale każde chce być maksymalnie wydepilowana.

Oznacza to, że konieczne jest powtarzanie zabiegu kilka razy. Trwałe efekty można uzyskać dopiero po powtórzeniu zabiegów w odstępie 4-6 tygodni. Brak możliwości usunięcia wszystkich włosów za jednym zamachem jest największą wadą depilacji laserowej. Kupując własny depilator, trzeba dokładnie sprawdzić jego właściwości. Przed zakupem należy koniecznie sprawdzić, czy usuwa on jasne włosy czy też ciemne. Sprawdzić należy także, czy nie istnieją przeciwwskazania dotyczące koloru skóry. Najtrudniej usunąć czarne włoski znajdujące się na mocno opalonej skórze. Depilacja laserowa jest popularna, ponieważ jest skuteczna, przy tym uznawana jest metodę bezpieczną oraz bezinwazyjną. Co prawda decydując się na nią trzeba liczyć się z tym, że bezpośrednio po zabiegu możliwe jest pojawienie się na naszej skórze obrzęków. Są one jednak niegroźne. Jeżeli tylko zabieg zostanie przeprowadzony profesjonalnie, taki obrzęk będzie trwać jedynie kilka dni. Zniknie w naturalny sposób. Potem pozostanie nam cieszyć się gładką skórą, charakterystyczną dla atrakcyjnej kobiety.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts