Serum do skóry suchej

Wiele osób ma problem z rozróżnieniem działania dwóch kosmetyków jakimi są krem oraz serum. Różnica ta natomiast jest bardzo duża, ponieważ polega przede wszystkim na bezpośrednim działaniu. Serum jest produktem, które zawiera wiele skoncentrowanych i przede wszystkim aktywnych składników. Dlatego też bezpośrednio po nałożeniu na skórę, zaczyna ono działać. Jest zatem intensywne, dlatego najlepiej stosować je wówczas, gdy skóra potrzebuje odżywienia, nawilżenia. Przykładowo po mroźnej zimie, czy też po niezwykle gorącym lecie. Krem jest natomiast kosmetykiem mającym lżejsze działanie, którego stosowanie zaleca się przez cały rok.

Czym powinno wyróżniać się serum do cery suchej?

W przypadku serum do skóry suchej, warto skupić się na jego działaniu nawilżającym. Skóra sucha ma niestety skłonność do nadmiernego przesuszania się, pękania naskórka, łuszczenia go. Skóra wygląda wówczas bardzo nieestetycznie. Szczególnie może się to nasilać w okresie letnim. Dlatego też takie serum powinno być między innymi bogate w kwas hialuronowy, który dogłębnie nawilża i wnika w głąb w skóry. Podobne działanie ma również seryna oraz arginina. Dlatego jednego z tych trzech składników, należy przede wszystkim szukać w przypadku serum. Taki kosmetyk musi mieć również odpowiednią konsystencję, czyli łatwo przyswajalną. Powinno się ono natychmiastowo wchłaniać, dlatego może być ono skomponowane między innymi na bazie wody termalnej. Produktów o tego typu działaniu jest wiele, jednak niektóre z nich wyróżniają się szczególnie dobrym i skoncentrowanym składem. Przykładem jest serum dostępne na tej stronie: https://sklep.pollenaewa.com.pl/mleczka-toniki-zele-plyny-miceralne/862-serum-tonizujace.html. Posiada ono w swoim składzie między innymi ekstrakt z rokitnika, alantoinę czy też D- pantenol. Składniki te mają działanie chroniące przed czynnikami zewnętrznymi, kojące oraz łagodzące podrażnienia. Ponadto neutralizują również zaczerwienienia. Naturalna betaina występująca w serum, gwarantuje natychmiastowe uczucie miękkości skóry.

Dlaczego stosowanie serum jest ważne?

Wiele posiadaczy i posiadaczek skóry suchej wychodzi z założenia, iż stosowanie kremu jest wystarczające. Tymczasem serum ma o wiele lepsze działanie, bardziej zaawansowane. Należy jednak pamiętać o tym, iż nie powinno być ono stosowane przez cały rok. Gdy cera wykazuje pewne oznaki poważnego przesuszenia, wówczas jego włączenie do codziennej pielęgnacji jest niezbędne. Obecnie takie serum dość często jest uzupełnione o krem. Można zatem wymiennie stosować je w formie kuracji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts