Dobór bronzera mineralnego

Stosowanie bronzerów w codziennej sztuce makijażu jest bardzo rozpowszechnione. Jeżeli zatem tego kosmetyku nie ma jeszcze w naszych zasobach, być może należy to nadrobić. Wykorzystanie bronzera mineralnego może bardzo uatrakcyjnić nasz standardowy make-up i uzupełnić całościową koncepcję wizażu. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby odpowiednio dobrać odcień – w przeciwnym wypadku efekt może nie być zadowalający.

Jak dopasować odcień bronzera do naszej karnacji?

Przede wszystkim musimy dokładnie określić zabarwienie naszej skóry twarzy. Niektóre panie od zawsze są bardzo blade i chciałyby skorygować to właśnie za pomocą bronzera mineralnego. Wybranie zbyt ciemnego odcienia może wywołać efekt sztuczności makijażu i nie prezentować się zbyt estetycznie, dlatego w takim przypadku należy zdecydować się na jak najjaśniejszą barwę tego kosmetyku. Mówi się, że bronzer powinien być o mniej więcej dwa tony ciemniejszy od naszej karnacji. Jeżeli nie do końca czujemy się na siłach, aby trafnie dobrać puder, czy też krem, można skorzystać z porady kosmetyczki, wizażystki, bardziej doświadczonej przyjaciółki lub kogoś, do którego żywimy zaufanie w tych kwestiach.
Puder czy krem?

Wybór konsystencji kosmetyku głównie powinien opierać się na naszych osobistych preferencjach. Także typ cery może mieć tutaj znaczenie – w przypadku cery tłustej sprawdzić może się forma kremu, zaś suchej – pudru. Nie bez znaczenia pozostaje również wygoda aplikacji – choć w żadnym z tych dwóch przypadków nie powinno to być zanadto skomplikowane, nasze indywidualne odczucia mogą być inne, dlatego powinnyśmy się dobrze zastanowić.

Efekty bronzera mineralnego

Dzięki zastosowaniu kosmetyków brązujących, możemy uzyskać bardzo interesujące efekty. W ten sposób mamy bowiem możliwość, aby skorygować nieco pewne niedoskonałości twarzy – ciemniejszy kolor nieraz potrafi zatuszować choćby zbyt wydatny nos. Ponadto bronzer nieraz służy nadaniu twarzy trochę bardziej opalonego koloru, co też przez wiele osób jest atrybutem atrakcyjności. Można też w taki właśnie sposób konturować twarz – w tym przypadku istotny jest jej kształt, ponieważ nieco innymi zasadami kierować się powinny panie o typie kwadratowym, a odmiennymi – o typie owalnym.

Sztuka makijażu skrywa wiele tajemnic i często trzeba poświęcić wiele czasu na to, aby je zgłębić i nauczyć się tworzyć wspaniałe efekty. Niewątpliwie jednak za pomocą make-upu można zatuszować określone niedoskonałości i wyeksponować atuty. Odpowiednie zastosowanie kosmetyków może nieraz podwyższyć poczucie atrakcyjności.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts